W związku ze zmianami w ustawie o systemie oświaty dotyczącymi podniesienia wieku obowiązku szkolnego i pozostawienia decyzji rodziców ewentualnego zapisania do szkoły dziecka 6- letniego, powstały wątpliwości czy diagnoza przedszkolna dotyczy dzieci z rocznika 2010 czy też 2011. Wysłałam w celu uzyskania informacji zapytanie do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ponieważ długo nie otrzymywałam odpowiedzi -  zadzwoniłam i uzyskałam informację, że diagnoza dotyczy dzieci z rocznika 2010 i 2011. Pracownik ministerstwa był zdziwiony moimi wątpliwościami. Natomiast dziś otrzymałam odpowiedź na moje zapytanie wysłane drogą mailową i - niespodzianka. Tym razem inny pracownik Ministerstwa udziela odpowiedzi, że diagnoza dotyczy dzieci 6-letnich i tylko tych 5- latków, których rodzice zgłoszą taką potrzebę, ponieważ zastanawiają się nad wcześniejszym zapisaniem dziecka do szkoły. Poniżej zamieszczam odpowiedź w całości.