LSE - Lepsza Strona Edukacji

Zawód nauczyciela wymaga nieustannego rozwoju oraz poszerzania swoich kompetencji, tak by móc w sposób możliwie jak najbardziej efektywny przekazywać wiedzę najmłodszym. Aktualnie obowiązujące programy ulegają dynamicznym zmianom, dlatego też warto jest być na bieżąco z tego typu kwestiami, tak by przeprowadzane lekcje były zgodne z wszystkimi obecnie panującymi wymogami. To właśnie między innymi dlatego powstała niniejsza strona, w której znaleźć Państwo mogą szerokie spektrum różnego rodzaju materiałów pomocnych zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom przedszkoli.

Osoby chcące poszerzać swoją wiedzę z całą pewnością zainteresują się licznymi szkoleniami, które dostępne są również w formie e-learningu, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i niewymagającym od Państwa czasu na dojazdy. Szkolenia te obejmują między innymi wiedzę z zakresu najnowszych podstaw programowych, odpowiedniego planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej, pomysłów na tworzenie kreatywnych oraz inspirujących zajęć i nie tylko.

Przed wieloma dyrektorami obowiązek zorganizowania posiedzenia komisji kwalifikacyjnej. Przypomnę kolejne kroki w obowiązkach dyrektora związanych z jej powołaniem i poprowadzeniem obrad a w załączeniu znajdziecie wzory  niezbędnych dokumentów.

 

  1.  Nauczyciel składa wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego do którego dołącza wydane wcześniej zaświadczenie i potwierdzone notarialnie kopie dokumentów dotyczące kwalifikacji
  2.  Dyrektor dokonuje analizy formalnej złożonych dokumentów i sporządza z niej notatkę.
  3. Powołuje zarządzeniem komisję.
  4. Zawiadamia 14 dni wcześniej nauczyciela, członków komisji, związki zawodowe (na życzenie nauczyciela) oraz organ sprawujący nadzór i organ prowadzący
  5. Podczas posiedzenia komisji jedna z osób sporządza protokół.
  6. Jeśli nauczyciel otrzymał akceptację komisji dyrektor wręcza mu zaświadczenie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież