Zabawy integrujące grupę
Szczegóły   |   Kup (Cena: 35.00 pln)

Niniejszy kurs daje uczestnikom możliwość skorzystania ze zbioru 68 ciekawych i sprawdzonych w praktyce pedagogicznej zabaw integrujących dzieci w grupie przedszkolnej lub w klasie. Propozycje zabaw poprzedzone są teoretycznymi rozważaniami na temat pojęcia, istoty i organizacji zabaw integrujących grupę/ klasę oraz roli nauczyciela w wspomnianych zabawach. Kurs będzie również okazją do zapoznania się z korzyściami wynikającymi z realizacji zabaw integrujących.

Składa się z trzech modułów, na realizację których przeznaczono łącznie: 6 godzin dydaktycznych.

Moduł 1. Teoretyczne rozważania na temat pojęcia, istoty, organizacji zabaw integrujących grupę/ klasę oraz roli nauczyciela w zabawie.

Po zapoznaniu się z modułem uczestnik:

• rozumie pojęcie i istotę zabaw integrujących

• określa z czym wiąże się organizacja zabaw integrujących grupę/klasę

• określa rolę nauczyciela w zabawie

• wykorzystuje zdobytą wiedzę w pracy wychowawczo - dydaktycznej

Moduł 2. Rodzaje zabaw integrujących i wynikające z nich propozycje z opisem

Po zapoznaniu się z modułem uczestnik:

• określa rodzaje zabaw integrujących

• wdraża w praktyce pedagogicznej propozycje zabaw: m.in. na powitanie, pożegnanie, masażyki, i inne zabawy integrujące grupę /klasę

Moduł 3. Korzyści wynikające z realizacji zabaw integrujących.

Po zapoznaniu się z modułem uczestnik:

• określa korzyści dla dziecka, grupy/klasy i nauczyciela wynikające z realizacji zabaw integrujących

• wykorzystuje zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy wychowawczo – dydaktycznej

Materiały dla uczestników:

Materiały przygotowane przez prowadzącą w wersji elektronicznej zawierają teoretyczne rozważania oraz opis przebiegu 68 zabaw integrujących i muzykę do nich.

Autorka: Iwona Witkowska - nauczyciel dyplomowany edukacji przedszkolnej, wieloletni dyrektor przedszkola, edukator oświatowej kadry kierowniczej, terapeuta, autorka publikacji Monitora Prawnego Dyrektora Przedszkola.