Logopedyczne ABC nauczyciela przedszkola
Szczegóły   |   Kup (Cena: 35.00 pln)

Treści szkolenia:

• Najważniejsze aspekty rozwoju mowy u dzieci.
  • Działania podejmowane przez nauczycieli przedszkoli  w zakresie wspierania rozwoju mowy dzieci stanowiące element profilaktyki logopedycznej
  • Przykłady ćwiczeń profilaktycznych wraz z celami i praktyczne wskazówki dotyczące ich realizacji.

Korzyści z udziału w szkoleniu:

• Udział w szkoleniu pozwoli nauczycielom poszerzyć  wiedzę i podnieść  umiejętności związane z podejmowaniem w codziennej pracy dydaktyczno–wychowawczej działań z zakresu profilaktyki logopedycznej, skierowanych zarówno na dziećmi,  jak i  ich rodziców.
  • Nauczyciele podczas szkolenia zapoznani zostaną z charakterystycznymi zjawiskami poszczególnych  okresów kształtowania mowy  dzieci.
  • Zdobyta wiedza pozwoli na różnicowanie zjawisk językowych charakterystycznych dla danego okresu rozwojowego od tych mających znamiona patologii.
  • Uczestnicy szkolenia poznają model najbardziej skutecznej działalności wspomagającej i profilaktycznej w zakresie rozwoju mowy prowadzonej przez nauczycieli przedszkola
  • Wiedza zdobyta dzięki szkoleniu przygotuje nauczycieli do podejmowania działań pozwalających podnosić świadomość rodziców dotyczącą problematyki prawidłowego kształtowania mowy i czynników  wpływających na powstawanie  wad wymowy u dzieci.
  •  Materiały dołączone do szkolenia ułatwią  nauczycielom przeprowadzenie zebrania poświęconego problematyce prawidłowego kształtowania mowy u dzieci.
  • Nauczyciele poznają przykładowe zabawy i praktyczne wskazówki dotyczące ćwiczeń wspierających rozwój mowy stanowiących jeden z  elementów  profilaktyki logopedycznej.
  • Zaproponowane ćwiczenia i zabawy mogą stanowić inspirację do wprowadzania  i modyfikacji własnych pomysłów związanych z stymulowaniem rozwoju mowy, w zależności od indywidualnych warunków i potrzeb nauczycieli.

Uczestnicy szkolenia otrzymują:
  • Materiały szkoleniowe.
  • Wiele przykładów ćwiczeń ortofonicznych.
  • Wykaz literatury.
  • Ulotkę dla rodziców na temat profilaktyki logopedycznej.
  • Prezentację multimedialną do wykorzystania na zebraniu z rodzicami na temat etapów rozwoju mowy dziecka oraz czynników wpływających negatywnie na jej prawidłowy przebieg.opracowała Dorota Rzepecka

Autorka to doświadczona neurologopeda pracująca  poradni psychologiczno-pedagogicznej i  przedszkolu.  Autorka programów własnych i innowacji pedagogicznych z zakresu profilaktyki logopedycznej oraz artykułów do czasopisma Bliżej Przedszkola. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli, sieci współpracy i samokształcenia oraz zajęcia dla studentów studiów z zakresu logopedii.