Bądź na bieżąco, poznaj najnowsze trendy w edukacji.

Strefa wiedzy

Skorzystaj z mojej wiedzy i doświadczenia. Sprawdź ofertę.

Szkolenia

Skorzystaj z gotowych, aktualnych wzorów dokumentów

Wzory dokumentów

LSE - Lepsza Strona Edukacji

Zawód nauczyciela wymaga nieustannego rozwoju oraz poszerzania swoich kompetencji, tak by móc w sposób możliwie jak najbardziej efektywny przekazywać wiedzę najmłodszym. Aktualnie obowiązujące programy ulegają dynamicznym zmianom, dlatego też warto jest być na bieżąco z tego typu kwestiami, tak by przeprowadzane lekcje były zgodne z wszystkimi obecnie panującymi wymogami. To właśnie między innymi dlatego powstała niniejsza strona, w której znaleźć Państwo mogą szerokie spektrum różnego rodzaju materiałów pomocnych zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom przedszkoli.

Osoby chcące poszerzać swoją wiedzę z całą pewnością zainteresują się licznymi szkoleniami, które dostępne są również w formie e-learningu, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i niewymagającym od Państwa czasu na dojazdy. Szkolenia te obejmują między innymi wiedzę z zakresu najnowszych podstaw programowych, odpowiedniego planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej, pomysłów na tworzenie kreatywnych oraz inspirujących zajęć i nie tylko.

Zakończenie stażu na kolejny stopień awansu przez nauczycieli wiąże się z wieloma obowiązkami dyrektora. Musi przygotować ocenę dorobku zawodowego, komisję dla nauczyciela stażysty a w przedszkolach niepublicznych również komisję egzaminacyjną dla nauczyciela kontraktowego kończącego staż na stopień nauczyciela mianowanego. W związku z tym należy opracować całe mnóstwo dokumentów i pism tzn.

Nauczyciele powoli kończą pisanie sprawozdań oraz opisu i analizy i zaczynają myśleć o egzaminie, a najbardziej o tym, jakie pytanie może na nim  paść. Tak naprawdę nie sposób przewidzieć o co zapytają członkowie komisji. Mogę natomiast podpowiedzieć jakie najważniejsze zagadnienia prawa oświatowego powinien znać nauczyciel przystępujący do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego.

Od września 2018 r. wchodzą w życie zmiany w awansie zawodowym nauczycieli. Dlatego poniżej prezentuję opracowane różnice między dotychczasowymi i nowymi zasadami odbywania awansu.

Od 1 września 2018 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące oceny pracy nauczyciela. Zmiany te wprowadziła do KN ustawa o finansowaniu zadań oświatowych. W trakcie opracowywania jest rozporządzenie opisujące kryteria do poszczególnych ocen.