Bądź na bieżąco, poznaj najnowsze trendy w edukacji.

Strefa wiedzy

Skorzystaj z mojej wiedzy i doświadczenia. Sprawdź ofertę.

Szkolenia

Skorzystaj z gotowych, aktualnych wzorów dokumentów

Wzory dokumentów

LSE - Lepsza Strona Edukacji

Zawód nauczyciela wymaga nieustannego rozwoju oraz poszerzania swoich kompetencji, tak by móc w sposób możliwie jak najbardziej efektywny przekazywać wiedzę najmłodszym. Aktualnie obowiązujące programy ulegają dynamicznym zmianom, dlatego też warto jest być na bieżąco z tego typu kwestiami, tak by przeprowadzane lekcje były zgodne z wszystkimi obecnie panującymi wymogami. To właśnie między innymi dlatego powstała niniejsza strona, w której znaleźć Państwo mogą szerokie spektrum różnego rodzaju materiałów pomocnych zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom przedszkoli.

Osoby chcące poszerzać swoją wiedzę z całą pewnością zainteresują się licznymi szkoleniami, które dostępne są również w formie e-learningu, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i niewymagającym od Państwa czasu na dojazdy. Szkolenia te obejmują między innymi wiedzę z zakresu najnowszych podstaw programowych, odpowiedniego planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej, pomysłów na tworzenie kreatywnych oraz inspirujących zajęć i nie tylko.

Kwestie awansu zawodowego nauczycieli opisane są w dwóch aktach prawnych Karcie Nauczyciela Rozdział  3a oraz rozporządzeniu w sprawie awansu zawodowego. Ustawa o finansowaniu zadań oświatowych z dnia 27 października 2017 r (Dz.U. z 2017 r. poz. 2203) wprowadziła zmiany w  Karcie Nauczyciela dotyczące awansu zawodowego. 26 lipca  2018 r. zostało podpisane  nowe rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U z 2018 r. poz. 1574). Poniżej przedstawiam zestawienie zmian zarówno wprowadzonych w Karcie Nauczyciela jak i rozporządzeniu.

Zmiany w Karcie Nauczyciela

Zmiany wprowadzone rozporządzeniem

Chciałabym jeszcze podkreślić, że zgodnie z art 125 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych Staż na kolejny stopień awansu zawodowego rozpoczęty i niezakończony  przed dniem 1 września 2018 r. jest odbywany według dotychczasowych przepisów. W związku z tym nauczyciele nie zmianiają planów rozwoju w celu dostosowania ich do nowych wymagań.

W przypadku nauczycieli, którzy zakończyli staż przed 1 września, lecz nie otrzymali do 1 września oceny dorobku zawodowego  lub otrzymali ocenę ale nie złożyli wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego czy egzaminacyjnego, ocenę dorobku zawodowego i  postępowanie egzaminacyjne lub kwalifikacyjne odbywa się według dotychczasowych przepisów.

Nauczyciele, którzy zakończą staż po 1 września otrzymają już ocenę pracy a nie ocenę dorobku zawodowego.

Dyrektorów zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat zmian w awansie zawodowym zapraszam na szkolenie, które odbędzie się w Warszawie 8 października. Więcej informacji w zakładce "Szkolenia dla dyrektorów przedszkoli publicznych i niepublicznych"