Kurs online “Zakończenie stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego”

Kurs online 12 kwietnia 2023
07
mar
95.00 zł

Kurs online odbędzie się 12 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 Jest przeznaczony dla nauczycieli wszystkich szczebli edukacji.  Kompleksowo omówione zostaną procedury zakończenia stażu w placówce, sposób przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej i przebieg rozmowy wg dotychczasowych przepisów.

Tematyka szkolenia

 1. Podstawy prawne odbywania stażu i przygotowania dokumentacji dołączanej do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego oraz rozmowy kwalifikacyjnej,
 2. Omówienie powinności i wymagań na stopień nauczyciela dyplomowanego i właściwego przypisania do nich działań,
 3. Wskazówki dotyczące pisania sprawozdania oraz opisu i analizy,
 4. Ważne terminy,
 5. Dokumentacja dołączana do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego,
 6. Przebieg rozmowy,
 7. Jak przygotować prezentację jednego z wymagań?
 8. Które wymagania wybrać do opisu i analizy a które do zaprezentowania przed komisją?
 9. Najczęściej zadawane problemy do rozwiązania,
 10. Znajomość których rozporządzeń może się przydać podczas rozmowy,
 11. Najczęściej popełniane błędy przez nauczycieli i dyrektorów.
 12. Odpowiadam na zadawane pytania

Kurs odbędzie  się na platformie clickmeeting. Osoby, które zakupią kurs otrzymają link z dostępem do transmisji. Nie  ma potrzeby pobierania żadnych aplikacji. Można również dołączyć do kursu logując się na swoim koncie i wchodząc w kurs, a następnie lekcję pierwszą, gdzie będzie transmisja kursu online. Nagranie kursu będzie dostępne w tym miejscu do końca roku 2023. Można je oglądać wielokrotnie.

Uczestnicy samodzielnie generują zaświadczenie używając przycisku “zakończ szkolenie”. Zaświadczenie pojawi się w zakładce Moje zaświadczenia. Na życzenie uczestnik otrzymuje fakturę.

Zawartość kursu

Czas: 2 tygodnie

Curriculum is empty

Instruktor

Moją pasją jest uczenie się i zdobywanie nowych umiejętności oraz dzielenie się wiedzą z innymi. O wartości ludzkiego życia, według mnie, decyduje to, ile daliśmy z siebie innym i jak wpłynęliśmy na to, aby świat i życie ludzi stało się lepsze.

Te wartości zdecydowały o moich życiowych wyborach. Zawsze chciałam być nauczycielką. Po 10 latach pracy z dziećmi zostałam dyrektorem i pełniłam tę funkcję przez 21 lat. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje i pogłębiam wiedzę. Konsekwencją tej drogi było rozpoczęcie działalności trenerskiej. Jestem też tutorem i mediatorem sądowym. W 2016 roku ukończyłam szkolenie dla ekspertów do spraw awansu zawodowego nauczycieli i zostałam wpisana na na listę ekspertów MEN. Byłam też redaktorką ogólnopolskiego czasopisma dla dyrektorów przedszkoli “Monitor Prawny Dyrektora” Jestem autorką kilkudziesięciu artykułów, które ukazały się w czasopismach kierowanych do dyrektorów przedszkoli. Cały czas poszukuję nowych, skutecznych rozwiązań metodycznych i wychowawczych. Jestem entuzjastką NVC czyli “porozumienia bez przemocy”. Po 30 latach pracy z dziećmi odkryłam Pozytywną dyscyplinę, której zostałam certyfikowanym edukatorem. Chciałabym, aby jak najwięcej przedszkoli i szkół stosowało tę metodę w swojej pracy, gdyż łączy ona w sobie skuteczność wychowawczą z poszanowanie godności i szacunkiem dla dziecka.

Moje szkolenia wyróżnia to, że oparte są na moim doświadczeniu i codziennej praktyce. Skuteczność metod wychowawczych, które polecam jest sprawdzona w czasie bieżącej pracy z dziećmi.