Logopedyczne ABC

kid-1241817_1920
03
gru
45.00 zł

Treści szkolenia:

  1. Najważniejsze aspekty rozwoju mowy u dzieci.
  2. Działania podejmowane przez nauczycieli przedszkoli w zakresie wspierania rozwoju mowy dzieci stanowiące element profilaktyki logopedycznej
  3. Przykłady ćwiczeń profilaktycznych wraz z celami i praktyczne wskazówki dotyczące ich realizacji.

 

opracowała Dorota Rzepecka

Autorka to doświadczona neurologopeda pracująca  w poradni psychologiczno-pedagogicznej i  przedszkolu.  Autorka programów własnych i innowacji pedagogicznych z zakresu profilaktyki logopedycznej oraz artykułów do czasopisma Bliżej Przedszkola. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli, sieci współpracy i samokształcenia oraz zajęcia dla studentów studiów z zakresu logopedii.

Instruktor

Moją pasją jest uczenie się i zdobywanie nowych umiejętności oraz dzielenie się wiedzą z innymi. O wartości ludzkiego życia, według mnie, decyduje to, ile daliśmy z siebie innym i jak wpłynęliśmy na to, aby świat i życie ludzi stało się lepsze.

Te wartości zdecydowały o moich życiowych wyborach. Zawsze chciałam być nauczycielką. Po 10 latach pracy z dziećmi zostałam dyrektorem i pełniłam tę funkcję przez 21 lat. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje i pogłębiam wiedzę. Konsekwencją tej drogi było rozpoczęcie działalności trenerskiej. Jestem też tutorem i mediatorem sądowym. W 2016 roku ukończyłam szkolenie dla ekspertów do spraw awansu zawodowego nauczycieli i zostałam wpisana na na listę ekspertów MEN. Byłam też redaktorką ogólnopolskiego czasopisma dla dyrektorów przedszkoli “Monitor Prawny Dyrektora” Jestem autorką kilkudziesięciu artykułów, które ukazały się w czasopismach kierowanych do dyrektorów przedszkoli. Cały czas poszukuję nowych, skutecznych rozwiązań metodycznych i wychowawczych. Jestem entuzjastką NVC czyli “porozumienia bez przemocy”. Po 30 latach pracy z dziećmi odkryłam Pozytywną dyscyplinę, której zostałam certyfikowanym edukatorem. Chciałabym, aby jak najwięcej przedszkoli i szkół stosowało tę metodę w swojej pracy, gdyż łączy ona w sobie skuteczność wychowawczą z poszanowanie godności i szacunkiem dla dziecka.

Moje szkolenia wyróżnia to, że oparte są na moim doświadczeniu i codziennej praktyce. Skuteczność metod wychowawczych, które polecam jest sprawdzona w czasie bieżącej pracy z dziećmi.