Rola i zadania opiekuna stażu

apple-1851464_1920
Sty

Szkolenie przeznaczone jest dla opiekunów stażu nauczycieli stażystów i kontraktowych w przedszkolu

Zawiera:

1. Omówienie obowiązków opiekuna stażu zgodnie z aktualnymi przepisami prawa
  2. Opiekun nauczyciela stażysty
    – obowiązki opiekuna wobec nauczyciela stażysty
    – obowiązki stażysty
    – opracowanie planu rozwoju zawodowego (wymagania i przykładowe działania)
    – kontrakt
    – dokumentowanie współpracy i przebiegu stażu
    – sposób opracowania projektu oceny dorobku zawodowego
    – udział i rola opiekuna stażu w komisji kwalifikacyjnej
  3. Opiekun nauczyciela kontraktowego
    – obowiązki opiekuna wobec nauczyciela kontraktowego
    – obowiązki nauczyciela kontraktowego
    – opracowanie planu rozwoju zawodowego (wymagania i przykładowe działania)
    – kontrakt
    – dokumentowanie współpracy i przebiegu stażu
    – sposób opracowania oceny dorobku zawodowego nauczyciela kontraktowego
  4. Przykładowy opis i analiza zadania “pełnienie funkcji opiekuna stażu” do zamieszczenia w sprawozdaniu dla dyrektora i przedstawienia komisji kwalifikacyjnej
  5. Zasady udzielania informacji zwrotnej
  6. Dokumenty do pobrania:
    – kontrakt opiekuna stażu i nauczyciela stażysty
    – kontrakt opiekuna stażu i nauczyciela kontraktowego
    – notatka z rozmowy przed obserwacją zajęcia (wzór)
    – notatka z rozmowy po obserwacji zajęć (wzór)
    – notatka z udzielonego instruktażu (wzór)

Instruktor

Jolanta Wasilewska