Warsztaty online “Pozytywna Dyscyplina w grupie i klasie”

Warsztaty online Rola i zadania opiekuna stażu część I- 13 października godz. 18.00 część II- 25 października godz. 18.00
Wrz

Warsztaty  są przeznaczone dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, poszukujących skutecznych metod wychowawczych opartych na szacunku do dziecka. Kurs składa się z dwóch trzygodzinnych warsztatów. Pierwsze odbędą się 13 października o godz. 18.00, drugie 25 października też o godz. 18.00. Warsztaty odbędą się na platformie clickmeeting. Uczestnicy otrzymają  link do warsztatów. Mogą również dołączyć do nich logując się na swoim koncie i wchodząc w link kursu. Liczba uczestników ograniczona.

Na pierwszych warsztatach uczestnicy dowiedzą się:

• czym jest uprzejma stanowczość
  • jak formułować zachęcające komunikaty do dziecka
  • jakie błędne cele przyjmują dzieci, aby osiągnąć swój cel i jak je rozpoznać
  • jak pracować z dzieckiem, które wybrało określony błędny cel
  • czym zastąpić kary i nagrody
  • czym różni się pochwała od zachęty

Podczas drugiego spotkania uczestnik pozna narzędzia Pozytywnej Dyscypliny takie jak:

• Umowy i ustalenia
  • Obyczaje
  • Sensowna i pożyteczna praca
  • Spotkania grupowe (klasowe)