Webinar “Współpraca z rodzicami w sytuacjach trudnych”

Kurs online Współpraca z rodzicami w sytuacjach trudnych-3
21
paź
55.00 zł

Kurs jest przeznaczony dla nauczycieli wych. przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Jest nagraniem szkolenia online, które odbyło się 18 października  Trwa 2,5 godziny.

Podczas kursu dowiecie się:

  • jakie są warunki dobrej współpracy z rodzicami
  • rola relacji w kontaktach z rodzicami i jak ją budować
  • zasady udzielania informacji o dziecku
  • czym jest tutoring
  • jak radzić sobie z rodzicem przekraczającym granice

Poćwiczymy:

  • różne techniki udzielania informacji zwrotnej
  • mówienie jęz. faktów a nie ocen
  • używanie komunikatu “ja”

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia oraz na życzenie fakturę

Zawartość kursu

Ogółem: 1 Lekcja Czas: 2 tygodnie

Instruktor

Moją pasją jest uczenie się i zdobywanie nowych umiejętności oraz dzielenie się wiedzą z innymi. O wartości ludzkiego życia, według mnie, decyduje to, ile daliśmy z siebie innym i jak wpłynęliśmy na to, aby świat i życie ludzi stało się lepsze.

Te wartości zdecydowały o moich życiowych wyborach. Zawsze chciałam być nauczycielką. Po 10 latach pracy z dziećmi zostałam dyrektorem i pełniłam tę funkcję przez 21 lat. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje i pogłębiam wiedzę. Konsekwencją tej drogi było rozpoczęcie działalności trenerskiej. Jestem też tutorem i mediatorem sądowym. W 2016 roku ukończyłam szkolenie dla ekspertów do spraw awansu zawodowego nauczycieli i zostałam wpisana na na listę ekspertów MEN. Byłam też redaktorką ogólnopolskiego czasopisma dla dyrektorów przedszkoli “Monitor Prawny Dyrektora” Jestem autorką kilkudziesięciu artykułów, które ukazały się w czasopismach kierowanych do dyrektorów przedszkoli. Cały czas poszukuję nowych, skutecznych rozwiązań metodycznych i wychowawczych. Jestem entuzjastką NVC czyli “porozumienia bez przemocy”. Po 30 latach pracy z dziećmi odkryłam Pozytywną dyscyplinę, której zostałam certyfikowanym edukatorem. Chciałabym, aby jak najwięcej przedszkoli i szkół stosowało tę metodę w swojej pracy, gdyż łączy ona w sobie skuteczność wychowawczą z poszanowanie godności i szacunkiem dla dziecka.

Moje szkolenia wyróżnia to, że oparte są na moim doświadczeniu i codziennej praktyce. Skuteczność metod wychowawczych, które polecam jest sprawdzona w czasie bieżącej pracy z dziećmi.