Webinar “Zakończenie stażu na stopień nauczyciela kontraktowego”

lamp-1315735_1920
01
lut
85.00 zł

This course is out of stock

Webinaria jest nagraniem kursu online, który  odbył się 30  marca 2022 r. o godz. 18.00 Jest przeznaczony dla nauczycieli wszystkich szczebli edukacji.  Kompleksowo omówione zostały procedury zakończenia stażu w placówce, sposób przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej i przebieg rozmowy. Nagranie kursu będzie dostępne w tym miejscu do 31 sierpnia  2022. Można je oglądać wielokrotnie.

W czasie szkolenia omawiam:

1.  Procedurę zakończenia stażu w swojej placówce

– ważne terminy
– jakie działania powinny być przypisane do kolejnych wymagań na stopień nauczyciela kontraktowego
– sposób opracowania sprawozdania z planu rozwoju zawodowego
– procedurę dokonania  oceny dorobku zawodowego

  1. Postępowanie kwalifikacyjne

–  złożenie wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego
– dokumentację dołączaną do wniosku

  1. Przebieg rozmowy

– jak zaprezentować swój dorobek zawodowy
– najczęściej zadawane pytania
– najczęstsze problemy edukacyjne, wychowawcze i organizacyjne, których rozwiązanie musi  zaproponować nauczyciel
– przykładowe zadania z użyciem narzędzi multimedialnych

Osoby uczestniczące w kursie pobierają sobie zaświadczenie na swoim koncie z zakładki Moje zaświadczenia. Zaświadczenie generuje się po użyciu przycisku “Zakończ szkolenie”.Na życzenie wystawiana jest faktura

Zawartość kursu

Ogółem: 1 Lekcja Czas: 3 godziny
  • kurs online
    • Lekcja1.1

O instruktorze

User Avatar Jolanta Wasilewska

Moją pasją jest uczenie się i zdobywanie nowych umiejętności oraz dzielenie się wiedzą z innymi. O wartości ludzkiego życia, według mnie, decyduje to, ile daliśmy z siebie innym i jak wpłynęliśmy na to, aby świat i życie ludzi stało się lepsze.

Te wartości zdecydowały o moich życiowych wyborach. Zawsze chciałam być nauczycielką. Po 10 latach pracy z dziećmi zostałam dyrektorem i pełniłam tę funkcję przez 21 lat. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje i pogłębiam wiedzę. Konsekwencją tej drogi było rozpoczęcie działalności trenerskiej. Jestem też tutorem i mediatorem sądowym. W 2016 roku ukończyłam szkolenie dla ekspertów do spraw awansu zawodowego nauczycieli i zostałam wpisana na na listę ekspertów MEN. Byłam też redaktorką ogólnopolskiego czasopisma dla dyrektorów przedszkoli “Monitor Prawny Dyrektora” Jestem autorką kilkudziesięciu artykułów, które ukazały się w czasopismach kierowanych do dyrektorów przedszkoli. Cały czas poszukuję nowych, skutecznych rozwiązań metodycznych i wychowawczych. Jestem entuzjastką NVC czyli “porozumienia bez przemocy”. Po 30 latach pracy z dziećmi odkryłam Pozytywną dyscyplinę, której zostałam certyfikowanym edukatorem. Chciałabym, aby jak najwięcej przedszkoli i szkół stosowało tę metodę w swojej pracy, gdyż łączy ona w sobie skuteczność wychowawczą z poszanowanie godności i szacunkiem dla dziecka.

Moje szkolenia wyróżnia to, że oparte są na moim doświadczeniu i codziennej praktyce. Skuteczność metod wychowawczych, które polecam jest sprawdzona w czasie bieżącej pracy z dziećmi.

85.00 zł

This course is out of stock