Wstęp do Pozytywnej Dyscypliny

hands-2847508_1920
25
Sty
60.00 zł

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli przedszkola i przedstawia główne założenia Pozytywnej Dyscypliny. Pozwala uczestnikowi zorientować się, czym  PD różni się od tradycyjnych metod oraz czy jest  zgodna z jego podejściem do wychowania.   Omawiane narzędzia PD będą inspiracją do stosowania efektywnych metod wychowawczych, zgodnych z aktualną wiedzą psychologiczną.

Treść szkolenia:

 1. Teoretyczne podstawy Pozytywnej Dyscypliny.
 2. Najważniejsze założenia metody.
 3. Kary i nagrody – czym je zastąpić
 4. Cztery błędne cele
 5. Narzędzia Pozytywnej dyscypliny:
  – Umowy i ustalenia
  – Obyczaje
  – Sensowna i pożyteczna praca
  – Samoregulacja
  – Umiejętności komunikacji
  – Wzajemny szacunek
  – Błędy i jak je naprawiać
  – Spotkania grupowe

Zawartość kursu

Ogółem: 6 Lekcji
 • kurs
  • Lekcja1.1
  • Lekcja1.2
  • Lekcja1.3
  • Lekcja1.4
  • Lekcja1.5
  • Lekcja1.6

O instruktorze

Jolanta Wasilewska Jolanta Wasilewska

Moją pasją jest uczenie się i zdobywanie nowych umiejętności oraz dzielenie się wiedzą z innymi. O wartości ludzkiego życia, według mnie, decyduje to, ile daliśmy z siebie innym i jak wpłynęliśmy na to, aby świat i życie ludzi stało się lepsze.

Te wartości zdecydowały o moich życiowych wyborach. Zawsze chciałam być nauczycielką. Po 10 latach pracy z dziećmi zostałam dyrektorem i pełniłam tę funkcję przez 21 lat. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje i pogłębiam wiedzę. Konsekwencją tej drogi było rozpoczęcie działalności trenerskiej. Jestem też tutorem i mediatorem sądowym. W 2016 roku ukończyłam szkolenie dla ekspertów do spraw awansu zawodowego nauczycieli i zostałam wpisana na na listę ekspertów MEN. Byłam też redaktorką ogólnopolskiego czasopisma dla dyrektorów przedszkoli “Monitor Prawny Dyrektora” Jestem autorką kilkudziesięciu artykułów, które ukazały się w czasopismach kierowanych do dyrektorów przedszkoli. Cały czas poszukuję nowych, skutecznych rozwiązań metodycznych i wychowawczych. Jestem entuzjastką NVC czyli “porozumienia bez przemocy”. Po 30 latach pracy z dziećmi odkryłam Pozytywną dyscyplinę, której zostałam certyfikowanym edukatorem. Chciałabym, aby jak najwięcej przedszkoli i szkół stosowało tę metodę w swojej pracy, gdyż łączy ona w sobie skuteczność wychowawczą z poszanowanie godności i szacunkiem dla dziecka.

Moje szkolenia wyróżnia to, że oparte są na moim doświadczeniu i codziennej praktyce. Skuteczność metod wychowawczych, które polecam jest sprawdzona w czasie bieżącej pracy z dziećmi.

60.00 zł