LSE - Lepsza Strona Edukacji

Zawód nauczyciela wymaga nieustannego rozwoju oraz poszerzania swoich kompetencji, tak by móc w sposób możliwie jak najbardziej efektywny przekazywać wiedzę najmłodszym. Aktualnie obowiązujące programy ulegają dynamicznym zmianom, dlatego też warto jest być na bieżąco z tego typu kwestiami, tak by przeprowadzane lekcje były zgodne z wszystkimi obecnie panującymi wymogami. To właśnie między innymi dlatego powstała niniejsza strona, w której znaleźć Państwo mogą szerokie spektrum różnego rodzaju materiałów pomocnych zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom przedszkoli.

Osoby chcące poszerzać swoją wiedzę z całą pewnością zainteresują się licznymi szkoleniami, które dostępne są również w formie e-learningu, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i niewymagającym od Państwa czasu na dojazdy. Szkolenia te obejmują między innymi wiedzę z zakresu najnowszych podstaw programowych, odpowiedniego planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej, pomysłów na tworzenie kreatywnych oraz inspirujących zajęć i nie tylko.

W związku ze zmianami w ustawie o systemie oświaty dotyczącymi podniesienia wieku obowiązku szkolnego i pozostawienia decyzji rodziców ewentualnego zapisania do szkoły dziecka 6- letniego, powstały wątpliwości czy diagnoza przedszkolna dotyczy dzieci z rocznika 2010 czy też 2011. Wysłałam w celu uzyskania informacji zapytanie do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ponieważ długo nie otrzymywałam odpowiedzi -  zadzwoniłam i uzyskałam informację, że diagnoza dotyczy dzieci z rocznika 2010 i 2011. Pracownik ministerstwa był zdziwiony moimi wątpliwościami. Natomiast dziś otrzymałam odpowiedź na moje zapytanie wysłane drogą mailową i - niespodzianka. Tym razem inny pracownik Ministerstwa udziela odpowiedzi, że diagnoza dotyczy dzieci 6-letnich i tylko tych 5- latków, których rodzice zgłoszą taką potrzebę, ponieważ zastanawiają się nad wcześniejszym zapisaniem dziecka do szkoły. Poniżej zamieszczam odpowiedź w całości.