LSE - Lepsza Strona Edukacji

Zawód nauczyciela wymaga nieustannego rozwoju oraz poszerzania swoich kompetencji, tak by móc w sposób możliwie jak najbardziej efektywny przekazywać wiedzę najmłodszym. Aktualnie obowiązujące programy ulegają dynamicznym zmianom, dlatego też warto jest być na bieżąco z tego typu kwestiami, tak by przeprowadzane lekcje były zgodne z wszystkimi obecnie panującymi wymogami. To właśnie między innymi dlatego powstała niniejsza strona, w której znaleźć Państwo mogą szerokie spektrum różnego rodzaju materiałów pomocnych zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom przedszkoli.

Osoby chcące poszerzać swoją wiedzę z całą pewnością zainteresują się licznymi szkoleniami, które dostępne są również w formie e-learningu, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i niewymagającym od Państwa czasu na dojazdy. Szkolenia te obejmują między innymi wiedzę z zakresu najnowszych podstaw programowych, odpowiedniego planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej, pomysłów na tworzenie kreatywnych oraz inspirujących zajęć i nie tylko.

"Nie każdy kto czyta zostaje liderem, ale każdy lider czyta"- te słowa, które gdzieś przeczytałam utkwiły mi w pamięci. W stu procentach się z nimi zgadzam. Nie można wpływać na rozwój innych ludzi, nawet całkiem małych czy na rozwój placówki jeśli samemu stoi się w miejscu. Ponoć ludzie dzielą się na tych, którzy kreują to co się wokół dzieje, tych, którzy obserwują to co się wokół dzieje i na tych , którzy nie mają pojęcia co się wokół nich dzieje.Wszystkim, którzy chcą należeć do pierwszej grupy polecam kilka lektur.

• B. Tracy, P. Chee – 12 dyscyplin doskonałego przywództwa
  • B. Tracy – Motywowanie, Delegowanie i kontrolowanie, Zarządzanie czasem
  • Andrzej Blikle – Doktryna jakości- książkę można pobrać nieodpłatnie z bloga profesora www. moznainaczej.com.pl.
  • S. Covey – 7 nawyków skutecznego działania
  • P. M. Senge – Piąta dyscyplina (dla bardziej zaawansowanych)