LSE - Lepsza Strona Edukacji

Zawód nauczyciela wymaga nieustannego rozwoju oraz poszerzania swoich kompetencji, tak by móc w sposób możliwie jak najbardziej efektywny przekazywać wiedzę najmłodszym. Aktualnie obowiązujące programy ulegają dynamicznym zmianom, dlatego też warto jest być na bieżąco z tego typu kwestiami, tak by przeprowadzane lekcje były zgodne z wszystkimi obecnie panującymi wymogami. To właśnie między innymi dlatego powstała niniejsza strona, w której znaleźć Państwo mogą szerokie spektrum różnego rodzaju materiałów pomocnych zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom przedszkoli.

Osoby chcące poszerzać swoją wiedzę z całą pewnością zainteresują się licznymi szkoleniami, które dostępne są również w formie e-learningu, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i niewymagającym od Państwa czasu na dojazdy. Szkolenia te obejmują między innymi wiedzę z zakresu najnowszych podstaw programowych, odpowiedniego planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej, pomysłów na tworzenie kreatywnych oraz inspirujących zajęć i nie tylko.

width=850""

Początek roku to już tradycyjnie początek obowiązywania nowych zapisów w prawie. W tym roku od września wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące awansu zawodowego nauczycieli. Czeka na podpisanie rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Na początku czerwca weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz. U. z 2018 r. poz. 1055). Jednak najwięcej emocji budzą zmiany w sposobie dokonywania oceny pracy nauczyciela.

Najpilniejszym zadaniem dyrektora jest opracowanie regulaminu określającego wskaźniki oceny pracy nauczyciela, przedstawienie go do zaopiniowanie radzie pedagogicznej i związkom zawodowym, aby 1 września regulamin mógł obowiązywać w przedszkolu czy szkole. Proponuję Państwu do zakupienia regulamin, który został opracowany  w oparciu o wskaźniki zaproponowane przez Ministerstwo. Dokonałam jednak modyfikacji wskaźników, w celu dostosowania ich do realiów przedszkolnych oraz wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w ocenie pracy nauczyciela. Oprócz regulaminu proponuję również procedurę oceny pracy nauczyciela opisującą krok po kroku proces dokonywania oceny zgodnie z nowymi przepisami oraz narzędzia dla dyrektora służące jej dokumentowaniu : arkusz oceny dla każdego stopnia awansu, kartę projektu oceny, kartę oceny pracę zgodną z nowymi wytycznymi.

Dokumentacja nowej oceny pracy nauczyciela w przedszkolu
Szczegóły   |   Kup (Cena: 95.00 pln)

W sklepie znajdują się również dokumenty związane z nadzorem pedagogicznym dyrektora przedszkola:

• Plan nadzoru oraz dwa nowe arkusze (analizy  innowacji i programów własnych, kontroli przestrzegania przepisów RODO), przeznaczony w szczególności dla tych dyrektorów, którzy w ubiegłym roku zakupili całość dokumentacji nadzoru
    Plan nadzoru pedagogicznego dyrektora przedszkola na 2018 r.
    Szczegóły   |   Kup (Cena: 35.00 pln)
  • Narzędzia nadzoru (arkusze monitoringu, kontroli, obserwacji)
    Narzędzia nadzoru pedagogicznego w przedszkolu
    Szczegóły   |   Kup (Cena: 35.00 pln)
  • Dokumentację nadzoru (plan nadzoru i całość narzędzi do jego sprawowania)
    Dokumentacja nadzoru
    Szczegóły   |   Kup (Cena: 60.00 pln)
  • Uchwały, zawierające nowe podstawy programowe, które należy podjąć w sierpniu/wrześniu w przedszkolu publicznym
    Uchwały rady pedagogicznej przedszkola publicznego na sierpień/wrzesień 2018 r.
    Szczegóły   |   Kup (Cena: 35.00 pln)
  • Uchwały, zawierające aktualne podstawy programowe, które należy podjąć  w przedszkolu niepublicznym w sierpniu/wrześniu
    Uchwały na wrzesień dla przedszkola niepublicznego
    Szczegóły   |   Kup (Cena: 25.00 pln)

Proponuję również szkolenie rad pedagogicznych na temat:

"Nowa ocena pracy nauczyciela w praktyce przedszkolnej" na którym przedstawię zasady dokonywania oceny pracy nauczyciela zgodnie z nowymi przepisami oraz omówię kryteria i wskaźniki oceny.

"Nowe zasady awansu zawodowego nauczycieli" - w ramach szkolenia wyjaśnię zmiany w przepisach prawa oraz omówię wymagania na każdy ze stopni awansu zawodowego.