"Idź przez życie tak, aby ślady Twych stóp, przeżyły Ciebie"

te słowa ks. Jana Chrapka są moim mottem życiowym

 

Moją pasją jest uczenie się i zdobywanie nowych umiejętności oraz dzielenie się wiedzą z innymi. O wartości ludzkiego życia, według mnie, decyduje to, ile daliśmy z siebie innym i jak wpłynęliśmy na to, aby świat i życie ludzi stało się lepsze.

Te wartości zdecydowały o moich życiowych wyborach. Zawsze chciałam być nauczycielką. Po 10 latach pracy zostałam dyrektorem i pełniłam tę funkcję przez 21 lat. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje i pogłębiam wiedzę. Konsekwencją tej drogi było rozpoczęcie działalności trenerskiej. Jestem też tutorem
i mediatorem sądowym. W 2016 roku ukończyłam szkolenie dla ekspertów do spraw awansu zawodowego nauczycieli i zostałam wpisana na  na listę ekspertów MEN. Byłam też redaktorką ogólnopolskiego czasopisma dla dyrektorów przedszkoli a w tej chwili systematycznie współpracuję z wydawnictwami publikującymi dla oświaty.

W czerwcu 2016 r.  roku, założyłam stronę na facebooku, na której zamieszczam materiały pomocne w pracy  nauczycielom i dyrektorom przedszkoli, inspirujące do zmian w oświacie i podejścia do wychowania i kształcenia dzieci. Bliska jest mi idea "budzącej się szkoły". Ponieważ zainteresowanie zamieszczanymi tam treściami przerosło moje najśmielsze oczekiwania, postanowiłam utworzyć stronę internetową, aby ułatwić dostęp do materiałów oraz umieszczać dłuższe teksty.

Przedstawiam też ofertę moich szkoleń, zarówno dla rad pedagogicznych jak też e-learning. Zachęcam do skorzystania z doświadczenia praktyka. Wiedza, którą przekazuję w czasie szkoleń i dokumenty które udostępniam zostały zweryfikowane w mojej codziennej pracy przez 30 lat w przedszkolu.

Zapraszam do współpracy

Jolanta Wasilewska